Arnorští hraničáři

Není mnoho lidí, kteří by neznali Dúnadanské hraničáře. Střeží hranice a podnikají výpravy do nebezpečných oblastí, aby přinesli čerstvé informace o pohybu nepřítele. Jsou schopni přežít v přírodě libovolně dlouhou dobu a nezřídka se stává, že skupinka hraničářů odejde prozkoumat stopy i na více než několik měsíců. Hraničářských jednotek je mnoho podél celé hranice, ale jejich soudržnost je pověstná po celém Arnoru.

Služba hraničáře však není jednoduchá a netěší se ani kdovíjak velké oblibě u šlechty. Mnozí jejich přítomnost na oslavách tolerují, ale raději se s nimi nebaví. Mezi prostým lidem zase kolují různé pověry, a i když si jejich služby váží, raději se jim vyhýbají. Přístřešek, jídlo a pití však hraničářům neodmítnou. Vždyť nejeden z Dúnadanů se jim odvděčil při léčbě nemoci či zranění. Felčaři v jejich službách bývají mnohdy ti nejlepší a někdy i jediní, kteří se vůbec zajímají o vesničany a nezdráhají se jim pomoci.

Thorondorovi orli jsou oddíl hraničářů z Cardolanu. Nesou název po největším z orlů, který kdy létal nad Středozemí. Stejně jako on se starají o živé bytosti a často pomáhají obyčejným lidem, mezi kterými jsou díky tomu velice oblíbený. Jako Thorondor se však také dokáží tvrdě vrhnout na následovníky zla a zasáhnout, kde je třeba.

Huanova smečka nese jméno po vlkovi, který za svůj život potlačil mnoho zla. To je také hlavním cílem tohoto oddílu a nebojí se pro něj obětovat cokoliv. Při obsazení Rhudauru se právě oni stahovali mezi posledními z obrovskými ztrátami. Všechny své úkoly však splnili do nejmenšího detailu.

Jezevci Rhudauru sice tráví většinu života v divočině, ale jsou proslaveni po celém Arnoru. Stát se Jezevcem je čest pro každého hraničáře a zpravidla se tak děje po mnoha desítkách let služby. Právě být mezi těmito muži je sen většiny mladých Dúnadanů, kteří vstoupí mezi hraničáře. Povede se to však jen málokomu a o to více je tento oddíl opředen legendami sahajícími daleko do historie založení Arnoru.

Hraničářských oddílů je mnoho, ale právě tyto tři sehrají zásadní roli v událostech, které se blíží. Jejich cesta může vnést světlo na mnoho věci skrytých ve Stínu. V této skupině budete moci hrát pouze za Dúnadany.