O nás

Autoři

Jan Wollmann

Tolkienovu Středozem si zamiloval okamžitě, když jako malý zhlédl první díl Jacksonovy filmové adaptace Pána Prstenů. Hobita a Prstenovou trilogii si přečetl ještě před nástupem do druhé třídy a chtěl se stát součástí těch neuvěřitelných příběhů. Je členem spolku Rolling a vedoucí projektu Osudy Středozemě. Na svědomí má několik bitev, 4 ročníky larpového Fantasy tábora Academia Draconica a scénu na Národ sobě. V organizaci Cesty Stínem zastává funkci vedoucího týmu a kreativce.

Vladimír Nerandžič

Svoji první postavu ze Středozemě si zahrál v osmi letech (díky, brácha, za pozvánku na tuhle skvělou cestu do nejlepšího fantasy světa). Zhruba v té době také poprvé přelouskal Hobita a prožil nefalšovaný zármutek nad hrdinskou smrtí Filiho, Kiliho a Thorina Pavézy. A pak už to se to s ním vezlo. 🙂 Pán Prstenů, Silmarillion, Nedokončené příběhy a mraky jiné fantasy, sci-fi, spousta a spousta Dračáku a dalších RPG, filmový LOTR, larpy, cony a později historický šerm. Ani jedna z těch věcí ho po více než čtvrtstoletí od prvního výletu do Středozemě neopustila. Podílel se na několika ročnících larpového Fantasy tábora Academia Draconica, hlavně pak středozemského ročníku 2016, kde se ujal role hlavního organizátora. Vedle toho jej můžete potkat jako lektora školy šermu Digladior, rozhodčího na HEMA turnajích a občasného vypravěče RPG. V Cestě Stínem funguje jako kurátor Tolkiena (poslední dobou mu místo polštáře sloužívá některý díl „History of Middle-earth“) a kreativec.

Kristýna Paulová

Když jí bylo asi deset let, koupila si svou první knihu za své vlastní ušetřené peníze – tou knihou bylo Společenstvo prstenu a od tohoto okamžiku propadla Tolkienovi a fantasy světu obecně. Na larpy jezdí už patnáct let, několik posledních let je i organizuje a vytváří. Zjistila totiž, že i když jako hráčka je celkem průměrná, cépka (a zvlášť ty, které si sama napsala), ji baví a jdou hrát mnohem lépe. V Cestě Stínem funguje jako kreativec, který se snaží do černobílé Středozemě dostat trochu té šedi (samozřejmě s posvěcením kurátorů).

Đark

Veterán LARPů, bitev, sněmů, PA akcí, Fantasy táborů a všeho možného. Podílí se na organizaci akcí od Academia Draconica už pomalu dvě desetiletí.

Radek Otava

V minulosti se podílel na několika ročnících Fantasy tábora a dalších hrách skupiny Academia Draconica. Na larpy a bitvy jezdí patnáct let. Nemá rád medailonky.

Ondřej Šuhaj

Žije hobitím životem kdesi v Pošumaví a jeho zájmy jsou pěstování zeleniny, kypření kompostu a pořádání vesnických slavností. A od dětství miluje larpy! Za posledních patnáct let si nejvíc užil ty akce, kde si mohl zahrát propracované, složité a komplexní postavy. Před každou akcí tráví alespoň pár týdnů přípravou role. Baví ho na chvíli úplně změnit chování, povahu i pohled na svět – a to do takových detailů, jak to jen dokáže. Jeho přáním je, aby Cesta Stínem nabídla zajímavou hru úplným začátečníkům, ale přitom dala prostor těm, kteří v hraní hledají to, co on.

Matěj Pálka

Pochodový larp ze světa Středozemě? Když mu bylo nabídnuto, aby na projektu Cesta Stínem spolupracoval, neváhal. Matěj se podílí na kreativní části a je také druhým kurátorem bdícím nad shodou obsahu hry s dílem J. R. R. Tolkiena. 

Gabča Goffová

Ke Středozemi si našla cestu už jako malá holka, když s nadšením pročítala Tolkienovy knihy. Jejím velkým snem je se někdy podívat na Nový Zéland, stejně jako každého správného fanouška Pána Prstenů. Podílela se již na administrativě Bitvy na Pelennorských polích. Když dostala nabídku, podílet se na tomto projektu, vzala jí jako výzvu. V organizaci Cesty Stínem zajišťuje chod administrativy a komunikaci s hráči. Též se Cesty Stínem zúčastní jako fotograf na druhém běhu.

Osudy Středozemě

Projekt inspirovaný knižním dílem profesora J. R. R. Tolkiena zaměřený na tvorbu larpů, dřeváren a dalších zážitkových akcí s tolkienovskou tématikou. Na hrách Osudů Středozemě se podílejí fanoušci milující profesorovu tvorbu s cílem přinést účastníkům pravý středozemský příběh. Hru zajišťuje projekt kreativně.

Rolling, spolek pro rozvoj zážitkových vzdělávacích her

Rolling je nezisková organizace tvořená nadšenými lidmi s dlouholetými zkušenostmi z oblasti pedagogiky, zážit­kových projektů a občanského vzdělávání. Hru zajišťuje spolek produkčně a administrativně.

Pomohli nám

Marie Vaňková, Emilie Novotná

Sestry a organizátorky larpů. Poskytly nám materiály k sindarštině, které původně sestavily pro Fantasy tábor 2016.

Jan Zajíc

Dlouholetý účastník larpů, dřeváren a historických akcí. Na Cestě Stínem pomáhá s designem a výrobou kostýmů.

Lenka Horbalová

Lenka je autorkou ilustrací na našich sociálních sítích. Její další tvorbu může sledovat na jejím Facebooku.

Partneři:

Hra je věnována všem fanouškům Středozemě, ale především profesoru J. R. R. Tolkienovi a jeho synu Christopherovi. Děkujeme, bez Vás bychom se nikdy nemohli na cestu Stínem vydat.