Současnost

***

Náš příběh se odehrává dlouho před událostmi popsanými v Hobitovi a Pánovi Prstenů. To znamená, že současnost Středozemě během naší hry je jiná, než jak ji můžete znát z knih a filmů. Následující výčet zcela jistě není vyčerpávající, ale věříme, že postihuje nejdůležitější prvky, které jsou v době Cesty Stínem odlišné od konce Třetího věku, kdy Frodo donesl Vládnoucí prsten k Orodruině. A zároveň na naší hře objevíte mnohé další střípky i kořeny řady událostí, které utvářely osudy Středozemě.

Co rozhodně není v době našeho vyprávění?

Sauron v Mordoru

Sauron byl poražen a má se za to, že je nadobro zahuben. Mordor je nehostinná země a jeho brány hlídají Gondorští v pevnostech Minas Ithil (budoucí Minas Morgul) a v Zubových věžích na pláni Morannonu u Mordoru. Sauronova hlavní pevnost Barad-dûr je zničená od konce Druhého věku, její základy však stojí. 

Prsteny moci jako známá věc

O Prstenech moci toho příliš mnoho známo není, a i to pouze Moudrým. Obecně se ví, že Sauron měl Jeden Prsten, který se při boji na Kosatcových polích ztratil. Také se ví, že devět menších Prstenů dal lidským králům, které vlastnictví prstenu zlomilo a udělalo z nich Sauronovy služebníky, nazgûly. O dalších Prstenech není známo nic.

Gondor bez krále

Gondor krále má a ještě dlouhá léta mít bude. Úřad Správce už ale existuje, není nicméně dědičný. Správci odpovídají za Gondor v králově nepřítomnosti a jsou respektováni jako moudří a mocní Dúnadani.

Palantíry v moci Saurona

Všechny palantíry jsou v držení Dúnadanů, jak v Severním království, tak v Gondoru. Žádný z nich nepadl zatím do rukou Nepřítele, ale co palantíry jsou a kde se přesně nacházejí, vědí jen vyvolení.

Rohirové

Jako národ ještě vůbec neexistují a nebudou existovat ještě skoro tisíc let. Jejich předci žijí v Rhovanionu a jsou zadobře s Gondorem, ale rozhodně to ještě nejsou žádní Páni koní a ani by nic takového nemělo zaznít v průběhu hry. Tím pádem neexistují síně Meduseldu a hlavně Rohan jako království. To území je osídleno gondorským lidem, v té době ještě dost hojným.

Kraj

Hobiti osídlí Kraj asi za 200 let, od té doby se teprve počítá Krajový letopočet. V této době jsou hobiti ještě roztroušený nárůdek. Na druhou stranu Hůrka jako sídliště již dávno stojí. Pokud zde již žijí hobité, tak jen v malém počtu. .

Mohylové vrchy s duchy

Nedaleko Kraje se tyčí Mohylové vrchy, které ale jsou bezpečným útočištěm Dúnadanů. Postavili zde sídliště a pevnosti a v tamních mohylách pohřbívají své významné pány a vládce. Nejznámějším sídlem Dúnadanů v Mohylových vrších je Tyrn Gorthad.

Istari (čarodějové) jako známé osobnosti

Všichni Istari (čarodějové) se touhle dobou ještě toulají v přestrojení po Středozemi a zkoumají srdce lidí, elfů i trpaslíků. O Istari toho moc známo není, pouze Moudří je budou znát osobně (Círdan, Elrond, Galadriel, pravděpodobně Celeborn, Glorfindel apod.) a tušit, odkud přišli.  V Orthanku sídlí správci pověření gondorským králem, nikoliv Saruman.

Beleriand

Část Středozemě, v níž se odehrála drtivá většina příběhů Prvního věku. Beleriand byl zničen ve Válce hněvu a zůstalo z něj jen pár ostrovů v moři, zbyteček Modrých hor (a Šedé přístavy).

Esgaroth, Dol a trpasličí království v Ereboru

Ani jedno z těchto míst neexistuje a ještě poměrně dlouho nebude.

Balrog(ové) a draci

Balrog v Morii spí a ještě cca pět set let bude. O jiných balrozích není nic známo. Draci existují, ale do historie Středozemě naposledy ve velké míře zasáhli před více než 4000 lety ve Válce hněvu. 

Andúril (Aragornův meč)

V tuto chvíli jsou úlomky Narsilu, z něhož bude Andúril ukován, v Roklince.

Boromirův roh

Ten vytvoří teprve za cca pět staletí syn prvního Vládnoucího správce Mardila Vorownëho.

Dýmkové koření (galenas)

Dúnadani jej přivezli z Númenoru jako okrasnou rostlinu, kterou si cení pro vůní jejího květu. Nikoho to ještě nenapadlo nacpat do dýmky a zkusit kouřit. I hobitům to bude trvat o mnoho déle než 1000 let 🙂