Kostýmy

Kapitoly

***

Kostýmy na Cestě Stínem zajišťují a poskytují organizátoři. Hráči si budou muset přivézt pouze spodní prádlo a obuv. Hra se bude odehrávat na jaře, proto zvažte, zda si nepřivézt pod kostým další teplé vrstvy.

Kostým

Organizátory poskytnuté kostýmy se budou skládat z několika vrstev:

  • Dámy: spodní lněná tunika, vlněné šaty/kalhoty, svrchní kabát/šaty, pokrývka hlavy, atp.
  • Pánové: spodní lněná tunika, kalhoty, svrchní kabát/tunika, pokrývka hlavy, atp.
  • Všechny bojové postavy od nás dostanou ochranu trupu (vycpávanici/prošívanici/krzno), v některých případech i zbroj.

Chceme zachovat jednotný vizuál hry, proto kostýmy dodáme my. Vlastní kostým či jeho části si je možné přivést pouze po domluvě s námi. Vyhrazujeme si právo kostým neschválit, a to bez udání důvodu. Totéž se týká i zbrojí, prošívanic atp.

Nebudeme vás omezovat v případě tzv. “kostýmového základu” (tzn. spodní lněná tunika/šaty, kalhoty/bruchy s nohavicemi). I v tomto případě však požadujeme, abyste nás o záměru přivést si vlastní základ informovali. Ušetříte tím práci našim kostymérům. Děkujeme za pochopení.

Boty

Obuv je jedna z mála věcí, kterou si budou muset hráči přivézt sami. Ideální obuv je dobová („historická“), chápeme však, že ne každý jí disponuje či chce utrácet kvůli naší hře další peníze za boty. Chceme, aby naše hra zůstala přístupná co nejvíce hráčům, proto je možné přijet na hru i v moderní obuvi. Přesto však prosíme, abyste zvolili co nejméně rušivé boty (tmavé kanady budou vždycky méně rušivé, než bílé tenisky). Pro účastníky, kteří přijedou v moderních botách, nabídneme na místě „nerušivé návleky“.

Při výběru bot myslete především na jejich praktičnost – během hry vás čeká náročný pochod (cca 25 km), je proto záhodno mít dobré a „prošláplé“ boty.

Pokud si však chcete sehnat dobovou obuv, ať už kvůli naší hře nebo z jiného důvodu, dovolili jsme si udělat krátký seznam výrobců bot, se kterými máme dobré zkušenosti, včetně tipů, kterým věcem se vyvarovat, atp. Dokument byl připraven a konzultován s Janem Zajícem.